ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7685329
*
nr 768 5329
Spegel
förgylld, sekelskifte 1900, höjd: 60
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juli 2012
kl 19:43:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/7 08:48:47
1
100 kr
23/7 17:07:17
2
150 kr
28/7 21:16:02
3
200 kr
29/7 11:04:09
4
250 kr
30/7 18:32:12
3
300 kr
30/7 18:49:59
2
500 kr
30/7 19:29:13
5
400 kr
30/7 19:29:47
5
500 kr
30/7 19:30:21
5
550 kr
30/7 19:32:12
2
Vinnande bud
30/7 19:37:12
5
650 kr
30/7 19:38:10
5
750 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43
*
Spegel
nr 768 5329
Spegel
förgylld, sekelskifte 1900, höjd: 60
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/7 08:48:47 | 1 | 100 kr |
23/7 17:07:17 | 2 | 150 kr |
28/7 21:16:02 | 3 | 200 kr |
29/7 11:04:09 | 4 | 250 kr |
30/7 18:32:12 | 3 | 300 kr |
30/7 18:49:59 | 2 | 500 kr |
30/7 19:29:13 | 5 | 400 kr |
30/7 19:29:47 | 5 | 500 kr |
30/7 19:30:21 | 5 | 550 kr |
30/7 19:32:12 | 2 | Vinnande bud |
30/7 19:37:12 | 5 | 650 kr |
30/7 19:38:10 | 5 | 750 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43